Aktualności

Kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?

Kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?

Prywatny detektyw Warszawa, by mógł wykorzystywać takiego tytułu, musi mieć licencję, jaka jest organizowana poprzez Komendanta Wojewódzkiego Policji, także by mógł oferować usługi detektywistyczne musi mieć wpis do działalności regulowanej, jak i mieć ubezpieczenie OC. Jeśli rzeczone warunki są zrealizowane, inwestor może robić usługi detektywistyczne zgodnie z regulacją o usługach detektywistycznych. Każdy detektyw po zakończeniu prac tworzy sprawozdanie, jakie winien Tobie dać.

Jak odpowiednio dobrać detektywa?

Kontaktując się z detektywem zwróć uwagę, aby konkretny detektyw Warszawa czy Biuro, miało adres siedziby spółki oraz aby był to adres w realnym budynku. Na rynku warszawskim było we własnym okresie co najmniej parę spółek proponujących usługi z obszaru detektywistyki wskazujących na własnej stronie internetowej tylko nr. telefonu ( nie podając adresu biura ). Pamiętać należy natomiast, że są sytuacje gdy to detektyw może nam zasugerować spotkanie w miejscu odmiennym aniżeli jego biuro. Wynikać to może chociażby m. in. z zakresu prowadzonego poprzez niego w określonym okresie zadania.

Odpowiedni detektyw – więc jaki?

Podczas pierwszego spotkania z prywatnym detektywem, należałoby poprosić go o pokazanie odpowiedniej licencji. Doskonałą praktyką jest zażądanie przedłożenia certyfikatu stwierdzającego wpis do rejestru MSW oraz obecnej polisy OC. Ważne jest ustalenie wpisu w CEIDG, natomiast zatem Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej. Zrobić można to choćby poprzez internet. Teraz dużo ważnych danych można odnaleźć w sieci. Należałoby zatem zobaczyć jej zasoby oraz poszukać wpisów na temat konkretnego biura detektywistycznego na stwierdzonych forach dyskusyjnych oraz pozostałych rzetelnych serwisach.