SEO, WEB DESIGN

Najnowsze narzędzie Google do testowania mobilności strony

Komputery zmieniają świat… 

Ale to urządzenia mobilne popchnęły technologię do przodu w niesamowicie szybkim tempie. W dzisiejszych czasach prawie każdy człowiek ma przy sobie smartphone, którego stale używa do komunikacji czy wyszukiwania informacji w internecie. W większości krajów rozwiniętych technologicznie, liczba smartphonów przewyższa już liczbę komputerów stacjonarnych i laptopów, dlatego też posiadanie strony internetowej dostosowanej do urządzeń mobilnych jest niezwykle istotne dla obecności w internecie.

Pionierzy w branży, czyli firma Google, coraz chętniej udostępnia narzędzia usprawniające pracę nad poprawą jakości witryny już nie tylko webmasterom, ale także przeciętnemu Kowalskiemu posiadającemu swoją wizytówkę w sieci. Tym razem pod lupę wzięto przystosowanie poprawnego wyświetlania strony na urządzeniach przenośnych. Wpisując adres naszego www w jedno okienko, od razu dowiemy się, czy nasz serwis jest tzw. mobile-friendly oraz jaki jest czas ładowania zarówno na smartphonach jak desktopach. 


Mobile friendly test, responsywne strony internetowe


Test My Site with Google

Nowa aplikacja od Google sprawdza witrynę pod kątem wielkości czcionek, odpowiedniego rozmiaru elementów dotykowych, ilości wtyczek czy konfigurację okna roboczego. Narzędzie pozwala na wygenerowanie raportu na wskazany adres emailowy, pokazującego miejsca na stronie wymagające usprawnień.

Warto nadmienić, że pozytywny wynik mobile-friendly testu ma wpływ na miejsce serwisu w wynikach wyszukiwania (tzw. SERP – Search Engine Result Page) wyszukiwarki Google. Wynika z tego, że przystosowanie strony do urządzeń mobilnych jest ściśle powiązane z SEO, czyli procesem pozycjonowania stron www!


Testujemy mobilność advertajzing.pl

Na potwierdzenie naszych kompetencji w tematyce RWD (Responsive Web Design – tworzeniu stron internetowych w technologii dostosowanej do poprawnego wyświetlania zarówno na komputerach stacjonarnych jak i tabletach czy smartphonach) chcielibyśmy pochwalić się zdobyciem 99 na 100 możliwych punktów w teście Google dotyczącym przyjazności strony dla urządzeń przenośnych!


Google mobile friendly test, test my site with google, sprawdzanie przyjazności strony do urządzeń mobilnych

Użytkownicy, czyli potencjalni klienci są pięć razy bardziej skłonni opuścić stronę mobilną, która nie wyświetla się prawidłowo na ich urządzeniu!

Nie zwlekaj, sprawdź wynik swojego serwisu i rozpocznij prace nad wyeliminowaniem błędów już dziś. Google udostępnia aplikację pod adresem: testmysite.withgoogle.com